آموزش یقه گرد در لباس جلو بسته

آموزش یقه گرد در لباس جلو بسته

الگوهای برتر یقه گرد یقه

آموزش یقه گرد در لباس جلو بسته:

دوستان عزیز برای رسم یقه ها و الگوسازی لازمه اول کادر بالاتنه آماده بشه ،به این صورت که تمام کنترلهای لازم مثل کنترل حلقه ، سرشانه ،قد لباس و ... را انجام دهید و الگو را برای لباس شدن آماده کنید ،تمام پنسها و لقی های لازم را ببندید و الگوی بالاتنه را به این شکل آماده کنید .من یقه ها را برای اینکه شما بهتر متوجه بشید روی الگوی بدون پنس و لقی می کشم .پس هر وقت که میگم کادر بالاتنه را آماده کنید منظورم اینه که شما باید همه کنترلها را انجام دهید و اگه لازمه پنسها را ببندید یا انتقال بدین تا الگو آماده الگوسازی بشه .

 

کادر بالاتنه را آماده کنید. از گوشه گردن یک سانت داخل شده ،از گودی گلو ۲ تا ۴ سانت پایین میرویم و یقه را طراحی میکنیم ،این اندازه نرمال است ولی بستگی به مدل میتوانید تا کارور یا یک دوم فاصله کارور و گردن پایین بیایید و یقه را بکشید.

 

 

حالا همین ۱سانتی که از سرشانه کم کرده ایم را به سرشانه اضافه میکنیم تا سرشانه کم نشه.

برای اینکه قسمت جلو روی دولای بسته میفته لازمه که یه لقی نیم سانتی از یقه تا کمر بکشیم و بعد روی الگو ببندیم. 
به خط سبز توجه کنید ،یقه جدید گرد و لقی جلوی لباس.
 
 
این یک سانتی که یقه را گشاد کردیم را برای پشت هم اعمال میکنیم و از سمت حلقه یک سانت را جبران می‌کنیم.
حالا نوبت اینه که برای بالاتنه ها سجاف بکشیم.
برای سجاف جلو روی سرشانه از بعد از دو سانت ۳سانت داخل شده و ۳سانت روی خط مرکزی جلو از گودی یقه جلو پایین میرویم و سجاف جلو را رسم میکنیم که بعد اونو رولت کرده روی پارچه قرار داده لایی می چسبانیم وبعد از آماده سازی سجاف یقه پشت به یقه لباس وصل میکنیم.
نقطه چین آبی ،سجاف جلو است.
 
 
 
 

 

 برای سجاف پشت هم روی سرشانه از بعد از گشادی یقه که یک سانت بود ، ۳ سانت داخل شده ، ازخط مرکزی پشت هم سه سانت پایین رفته شکل سجاف را رسم میکنیم ،سجاف پشت هم از الگو کپی میشود..

پنس سرشانه بسته شده ،مقدارش به الگو اضافه شده بعد یقه ۱س گشادشده و همونقدر به سرشانه اضافه شده +سجاف.

 

 

همانطور که گفته شد یقه گرد ساده پایه خیلی از یقه های دیگه میباشد شما باید با الگوی یقه و رسم سجاف آشنا باشید ،میتوان این یقه را بدون سجاف هم دوخت بخصوص اگه پارچه کشی باشه ولی باید سجاف را یاد بگیرید ،برای یقه هم اگه یقه خیلی بزرگ باشه باید روی اون لقی گرفته بشه ،من تو الگو پنسها یا لقی ها را نکشیدم تا شلوغ نشه و شما بهتر متوجه بشید ولی شما باید همه را بکشید.
دوستان عزیز اشکالات و سوالات خودتون رو در مورد آموزش یقه گرد روی لباس جلو بسته را در قسمت نظرات بنویسید تا جواب سوالات خودتون رو بگیرید.
 
پایان آموزش
برگرفته از کانال تلگرامی
 
 

شاید به آموزش های زیر نیز علاقه مند باشید


جدید ترین آموزش های الگو


نظرات کاربران

 • اسما
  2 2
  13 تیر 1399

  خیای عالی ولی اگه رو پارچه توضیح میدادین بهتر میشد

 • زهرا
  1 0
  20 مرداد 1399

  چند سانت پنس لقی بگیریم

  • هما
   0 0
   15 مهر 1399

   هر۶سانت خط یقه نیاز به نیم سانت لقی دارد

 • یاسمن
  1 1
  29 خرداد 1400

  سلام.مرسی از راهنمایی آموزندتون.سوال من اینه که چطور رو پارچه الگو رو بندازیم چون لقی یقه رو گرفتیم خط جلو دوتکه کج شده.مرسی اگه جواب رو با فیلم بزارید.بازم تشکر

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
مطالعه کن