مراحل آموزش خیاطی، اولین قدم ها در مسیر خیاطی حرفه ای

مراحل آموزش خیاطی، اولین قدم ها در مسیر خیاطی حرفه ای

الگوهای برتر آموزشگاه خیاطی آموزشگاه های خیاطی

مراحل آموزش خیاطی، اولین قدم ها در مسیر خیاطی حرفه ای

شروع یادگیری خیاطی می تواند برای شما یک راه پر از هیجان و البته سرشار از آزمون و خطا باشد. به همین دلیل انتخاب بهترین مسیر برای دستیابی به تخصص، یک اصل مهم در ابتدای راه است. اگر به خیاطی علاقه دارید و فکر می کنید در این زمینه توانایی لازم را دارید، قدم اول را اصولی بردارید. مراحل آموزش خیاطی باید در نهایت شما را به مجموعه ای از اطلاعات و تخصص ها نزدیک کند. پس بهتر است عجله را کنار بگذارید و با برداشتن قدم های آهسته و پیوسته به یک خیاط حرفه ای تبدیل شوید. اگر از ترتیب مراحل یادگیری خیاطی بی خبر هستید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

1-  شناسایی علاقه، مهم ترین اصل در آموزش خیاطی

خیاطی یک هنر گسترده با شاخه ها و تخصص های متفاوت است. با یادگرفتن اصول و چارچوب های اولیه در یکی از بهترین آموزشگاه خیاطی در تهران، می توانید به سادگی همه چیزهای مورد نظرتان را بدوزید. اما اگر به این حرفه به چشم یک منبع درآمد در آینده نگاه می‌کنید، بهتر است از ابتدا برای رسیدن به یک هدف خاص برنامه ریزی کنید.

برای مثال دوخت لباس شب به مهارت و توجه به ریزه کاری های بسیاری نیاز دارد. اگر به این شاخه علاقه دارید، از ابتدای مسیر یادگیری، به جای وقت گذاشتن بر دوخت لوازم آشپزخانه یا لباس های ساده، زمان خود را برای آموزش دوخت پیراهن صرف کنید. کسب تجربه بیشتر در یک شاخه، می تواند تضمینی برای آینده کاری شما باشد. چراکه با کمک این تجربه و تکرار مداوم، همه ترفندهای دوخت در آن زمینه را به سادگی می آموزید.

2-  کاربردی ترین متدهای خیاطی را بشناسید

یکی از مهم ترین انتخاب هایی که هنگام شروع خیاطی با آن روبرو هستید، انتخاب متد خیاطی است. متدهای خیاطی بسیار متنوع هستند و می توانند برای دوخت انواع لباس به کار روند. انتخاب نوع متد به سلیقه و عادت های شما بازمی گردد. با این حال مربیان این حوزه معمولا در ابتدای شروع آموزش خیاطی، یادگیری متد گرلاوین را پیشنهاد می کنند. چراکه توجه بیشتر به جزئیات و الگوکشی در این روش مرسوم تر از دیگر متدها است.

پس از آنکه به خوبی با ترفندهای خیاطی آشنا شدید، می توانید متدهای دیگری را نیز برای ادامه کار خود انتخاب کنید. مهم ترین نکته در انتخاب روش خیاطی، یادگیری ترفندها و نکته های مهم در هرکدام است.

3-  شروع خیاطی با آموزش های ساده، راه عبور از چالش ها

از ابتدای شروع خیاطی سنگ بزرگ را زمین بگذارید. شوق و علاقه به خیاطی باعث می شود در ابتدای راه، قدم های بزرگ بردارید. این کار نه تنها به پیشرفت شما کمکی نمی کند، بلکه می تواند عاملی برای دلسردی شما از ادامه خیاطی به صورت حرفه ای باشد.

برای مثال یکی از اشتباهاتی که در میان مبتدیان خیاطی رایج است، خیاطی بدون الگو است. فراموش نکنید که شما هنوز در ابتدای مسیر هستید و ناچارید همه مراحل را با دقت و نظم بالا و بر مبنای چارچوب های آموزش پیش ببرید.

اگر کشیدن الگو و متناسب سازی اندازه ها برایتان دشوار است، از الگوهای آماده استفاده کنید. آموزش خیاطی آسان با الگو و دوخت لباس های بی نقص، می تواند شما را برای ورود به دنیای حرفه ای آماده کند.

4-  خرید لوازم کاربردی خیاطی، کدام ابزارها برای مبتدیان مناسب هستند؟

کیفیت و تنوع ابزار خیاطی نمی تواند حرفه ای شدن شما را در این حوزه ضمین کند، اما با وجود آن ها می توانید با خیال آسوده کار کنید و با کاربرد آن ها نیز آشنا شوید. هنگام شروع یادگیری خیاطی، به ابزارهای زیادی احتیاج ندارید.

ابزارهایی مانند چرخ خیاطی، قیچی، نخ، پارچه، سوزن و لوازم ساده ای برای کشیدن الگو، اصلی ترین وسایل برای ابتدای مسیر هستند. بنابراین لازم نیست از ابتدا لوازم تخصی مانند چرخ سردوز را خریداری کنید. همچنین هنگام خرید لوازم مورد نیاز خیاطی، ابزارهایی ماندگار و با کیفیت بالا را انتخاب کنید.

از اشتباهات رایج در خیاطی درس بگیرید

خیاطی مسیری پر از ترفند و ایده است. بنابراین برای اینکه به یک خیاط حرفه ای تبدیل شوید، باید صبر و پشتکار فراوان داشته باشید و از اشتباهات بسیار و شکافتن های پی در پی ناامید نشوید. در حقیقت تنها با تکرار اشتباهات و یادگرفتن نکات نهفته در آن ها می توانید یک لباس بی عیب و نقص بدوزید. دلسرد شدن از اشتباهات تنها شما را از مسیر درست دور خواهد کرد.

شرکت در آموزشگاه خیاطی با مدرک معتبر، بهترین مسیر برای حرفه ای شدن

علاقه به خیاطی اصلی ترین عاملی است که در طول مراحل آموزش خیاطی به شما کمک می کند. اما اگر پیش زمینه ای از خیاطی ندارید، بهتر است از ابتدا با کمک مربیان متخصص یادگیری را آغاز کنید. بدون یک آموزش تخصصی و اصولی، مسیر خیاطی حرفه ای هرگز برای شما هموار نخواهد شد. به همین دلیل انتخاب یک آموزشگاه معتبر، مهم ترین کاری است که باید برای شروع انجام دهید.

آموزشگاه خیاطی هنرمادر یکی از معتبرترین آموزشگاه های خیاطی کشور است که با سابقه و تعهد خود، توانسته به یکی از مورد اعتماد ترین کلاس های خیاطی تبدیل شود. با گذراندن دوره  خیاطی در آموزشگاه هنرمادر، می توانید در پایان آموزش مدرک رسمی و معتبر فنی و حرفه ای دریافت کنید و به سرعت به بازار کار وارد شوید. برای اطلاع از دوره ها و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22206719021تماس بگیرید.


شاید به آموزش های زیر نیز علاقه مند باشید


جدید ترین آموزش های الگو


نظرات کاربران

 • بهناز
  0 0
  17 اردیبهشت 1400

  اموزش خیاطی

 • آرزو
  0 0
  4 تیر 1401

  سلام.بابت مطلبتون ممنونم.من ۱۲سالم هست وبه خیاطی علاقه دارم.مادرم خیاط هست.آیا بدون رفتن به کلاس میشه یاد گرفت؟ممنونم.

  • سایت الگو
   0 0
   10 تیر 1401

   سلام به شما دوست عزیز میتونید کنار مادر عزیزتون اولیات کار رو یاد بگیرید و بعد با توجه به علاقتون حضوری یا غیرحضوری آمورش های تکمیلی رو ببینید

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
مطالعه کن