برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟

برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟

الگوهای برتر پوشیدن اصول پوشیدن لباس
برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟

قسمت اول:

مانتوی آبی تیره (سرمه‌ای) بپوشید:
امن ترین انتخاب آبی است چرا که ۲۳% کارفرمایان این را اعلام کردند که رنگ آبی (سرمه‌ای) را ترجیح می دهند. این رنگ نشان دهنده این است که قابل اطمینان، معتبر و امین هستید، در مصاحبه اعتماد به نفس دارید و باعث می‌شود که کسی که با شما مصاحبه می‌کند به خوبی به صحبت‌های شما گوش دهد. آبی تیره بهترین انتخاب برای بیشتر مصاحبه ‌هاست، به جز آن‌هایی که نیاز به خلاقیت دارند چرا که شما را سفت و محافظه کار نشان می‌دهد.

قسمت دوم:

مدیران مانتو مشکی می ‌پوشند:
اگر برای پست مدیریتی می ‌روید می ‌توانید مانتوی مشکی بپوشید. ۱۵ % کارفرمایان رنگ مشکی را به عنوان رنگ مرتب و آراسته می‌شناسند. برای موقعیت ‌های شغلی مثل دستیار، معاون و یا نایب رییس نباید مشکی بپوشید چرا که می ‌تواند نشان دهنده علاقه شما به قدرت باشد و برای آن شغل شما را مناسب ندانند.

 
قسمت سوم:
 
مانتوی خاکستری:
مانتوی خاکستری یکی از بهترین رنگ ‌هایی است که می ‌توانید انتخاب کنید. این رنگ باعث می ‌شود که منطقی، با فکر و تحلیل، دارای اعتماد به نفس، توانا و مناسب برای کار دیده شوید. برای افزودن کمی سبک شخصی، یک شال بلند بپوشید.

 قسمت چهارم

این رنگ مانتو را نپوشید:
از پوشیدن مانتوی قهوه‌ای خودداری کنید. چرا که باعث می‌شود خیلی ساده و قدیمی دیده شوید، شما باید مدرن و طبق مد روز باشید. اما ترکیب رنگ قهوه‌ای با سایر رنگ ‌ها می‌تواند نشان دهنده این باشد که شما گرمی و امنیت را در طول مصاحبه خود حفظ کرده‌اید.
 
قسمت پنجم

سایر رنگ ‌ها
سفید رنگی مناسبی برای این است که نشان دهید مرتب، آراسته، عادل هستید. ترکیب رنگ سفید و مشکی عالی است.
رنگ زرد و بنفش را برای مصاحبه شغل‌هایی که نیاز به خلاقیت دارند بپوشید، چرا که این رنگ نشان دهنده شخصیت شماست. بنفش باعث می‌شود شما را خاص و قادر به انجام فعالیت‌های خلاقانه و رنگ زرد شما را خوش بین نشان می‌دهد.
 
 از رنگ نارنجی دوری کنید چرا که بسیار غیر حرفه‌ای است و عدم جدیت در شخصیت شما را نشان می‌دهد.

رنگ قرمز از آنجاییکه نشان دهنده قدرت است، نمی‌تواند رنگ مناسبی باشد. شما را محکم و شجاع، اما همینطور هم سرکش نشان می‌دهد.


شاید به آموزش های زیر نیز علاقه مند باشید


جدید ترین آموزش های الگو


هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
مطالعه کن