در هنگام خرید شال و روسری به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام خرید شال و روسری به چه نکاتی توجه کنیم؟

الگوهای برتر اصول پوشیدن لباس اصول پوشیدن لباس

در هنگام خرید شال و روسری به چه نکاتی توجه کنیم؟

 قسمت اول

خانم‌ هایی که رنگ پوست روشنی دارند بهتر است از روسری و شال‌ هایی که رنگ خیلی روشن هستند، استفاده نکنند. کرم، لیمویی، آبی آسمانی و سبز روشن از جمله رنگ روسری‌ هایی هستند که به‌ تنهایی بی‌روح هستند و وقتی با پوست روشن شما ترکیب بشوند جذابیت شما را کم خواهند کرد. اما روسری نارنجی، زرشکی، قهوه‌ای و یشمی را با خیال راحت سر کنید و زیبایی خودتان را به رخ بکشید.

اما اگر خانم‌هایی با پوست تیره و برنزه دنبال روسری هستند که روی پوست‌شان بنشیند، هرگز سراغ توناژ کدر مثل دودی، بنفش تیره و قهوه‌ای نباید بروند. چون این روسری‌ ها سبب می‌ شوند صورت شما بیش از اندازه تیره به نظر برسد. دقت کنید که روسری انتخابی‌تان با رنگ موهای شما هماهنگی داشته باشه و اگر چشم‌های رنگی دارید، روسری که با چشم‌های شما هم‌ رنگ باشد، هم به چهره و هم به چشم‌هایتان جلوه خواهد بخشید.

قسمت دوم:

:شال و روسری از متنوع ‌ترین اکسسوری ‌هایی هستند که می‌ توانید انتخاب کنید. این تنوع مدل و طرح هم دست شما را برای انتخاب باز می‌ گذارد و هم تصمیم‌گیری را برای شما سخت می ‌کند. طرح‌های سنتی شال و روسری مانند طرح گل و بته جقه، طرفداران زیادی دارند. شال و روسری‌های ساده و نخی برای استفاده روزمره مناسب هستند و با اکثر لباس‌ ها هماهنگ می‌ شوند. روسری‌ هایی که طرح‌ های مدرن و جدیدتری دارند هم با توجه به سلیقه شما می ‌توانند جزو انتخاب‌هایتان باشند.


قسمت سوم:

جنس شال یا روسری یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب شما باید باشد. شال ها و روسری های نخی به راحتی شسته می‌ شوند، خنک هستند و مناسب فصل گرما. روسری ‎های نخی به راحتی اتو می‌ شوند و نسبت به مدل‌ های دیگر کمتر سر می‌ خورند به همین دلیل برای استفاده روزمره و طولانی مدت کاملا ایده‌آل هستند.

شال و روسری حریر قیمتی به مراتب بیشتر از مدل‌ های نخی دارد و سر خوردن آن نسبت به شال و روسری نخی بیشتر است، به همین دلیل بهتر است این مدل شال و روسری را برای مهمانی‌ ها و مجالس انتخاب کنید، نه استفاده روزمره.

دو جنس مرسوم دیگر شال و روسری ساتن و ابریشم است. روسری‌ های ساتن براق هستند و نسبت به روسری‌ های ابریشمی ارزان‌ تر هستند و روسری‌ های مجلسی از این جنس تهیه می‌ شوند. در مقابل ساتن، روسری‌ های ابریشمی دیرتر چروک می‌ شوند، جنس مقاومی دارند و برای استفاده در چهار فصل مناسب هستند.

 قسمت چهارم:

مورد دیگر که در هنگام خرید شال و روسری باید در نظر داشته باشید قواره آن است. هرچه قواره شال و روسری بزرگتر باشد، استفاده از آن راحت‌تر خواهد بود. ۹۰ سانتی ‌متر سایز استاندارد برای روسری و عرض ۶۰-۷۰ سانتی متر و طول ۱۸۰ سانتی‌متر، سایز استاندارد شال است. البته قواره‌های متفاوت شال و روسری در بازار موجود است که با توجه به سلیقه می‌ توانید هر یک از آن‌ ها را انتخاب کنید.

مهم است که مدل و طرح و رنگ شال و روسری را با موقعیت خود تطبیق دهید. برای مثال در روزهای سرد، یک شال پشمی را می‌ توانید با ترنچ کت و بارانی خود ست کنید. اگر بارانی شما ساده است می‌ توانید از روسری‌ هایی که طرح ‌های هندسی دارند هم استفاده کنید ولی ست کردن روسری ساتن با بارانی مناسب به نظر نمی‌ رسد. استفاده از شال و روسری ساتن برای فعالیت ‌های روزمره مناسب نیست. پارچه ساتن ظاهری براق دارد و مناسب مهمانی‌ ها است. برای فعالیت‌های روزمره بهتر است شال و روسری نخی و پنبه‌ای را انتخاب کنید.

پایان آموزش.


شاید به آموزش های زیر نیز علاقه مند باشید


جدید ترین آموزش های الگو


هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
مطالعه کن