قسمت دوم، استایل مینیمال چیست؟

قسمت دوم، استایل مینیمال چیست؟

الگوهای برتر اصول پوشیدن لباس اصول پوشیدن لباس

قسمت اول استایل مینیمال رو با کلیک ببینید.


لیستی از لباس‌ های کمد خود تهیه کنید
قبل از تصمیم‌گیری، از کمد لباس خودتان موجودی کسب کنید تا بدانید که چه لباسی لازم است به آن اضافه کنید و چه لباس‌هایی باید به خیریه بخشیده شوند. هر چیزی که دوست دارید و ندارید در کمد خودتان داشته باشید را یادداشت کنید و سپس هدف خودتان را از بررسی کمد لباس بنویسید.
دوست دارید در طول روز قدم بردارید و نگران لباستان نباشید؟ هزینه لباس‌شویی خودتان را نصف کنید و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید؟ این سؤالات به شما راهی که دوست دارید بروید را نشان می‌دهد و کمک می‌کند که لباس‌های داخل کمد لباستان را از صافی رد کنید
.

استایل اختصاصی خودتان را بشناسید
یک استایل مینیمال همیشه شامل لباس‌هایی با طیف رنگی مشکی، سفید یا خاکستری نیست. تفاوت بزرگی میان زندگی به سبک مینیمالیستی و زیبایی‌شناسی به سبک مینیمالیستی وجود دارد. اگر شما لباس‌هایی با رنگ روشن و طرح‌های زیبا دوست دارید، باید کمد لباس شما آن‌ها را داشته باشد؛ اما اول، بهتر است که استایل خودتان را بدانید. اگر زیاد از استایل خودتان مطمئن نیستید، به کمد لباس خودتان نگاهی بیندازید. چه رنگ لباس‌هایی شما را خوشحال می‌کند؟ چه سبک از لباسی حس خوبی به شما می‌دهد؟

اگر هنوز از جواب‌های خودتان مطمئن نیستید و جواب شما فقط این است که هیچ لباس خوبی برای پوشیدن ندارید، سؤال بعدی باید این باشد که دلیل این اتفاق چیست؟ آیا لباس‌ هایتان قدیمی شده است یا اندازه شما نیستند؟ یک مجموعه از لباس‌ هایی که به شما حس راحتی می‌ دهند علامت‌گذاری کنید، زیاد در مورد لباس‌ ها فکر نکنید و فقط راحتی آن‌ ها برای خودتان را پیش‌فرض قرار دهید. لباس‌هایی که انتخاب کرده‌اید کلاسیک هستند یا مدرن؟ از یک برند هستند یا طراحی‌شده؟ فکر می‌کنیم که دیگر توانسته باشید استایل خودتان را کشف کنید. موبایل را کنار بگذارید و آماده شوید که کمی خرید کنید و خریدهای بعدی خودتان را هم بر این اساس انجام دهید تا همیشه مینیمال باشید.

سازمان‌دهی کمد لباس
این گام مهم‌ترین و سخت‌ترین گام در راستای داشتن استایل مینیمال است. مخصوصاً اگر به لباس‌های خودتان علاقه شدیدی داشته باشید. در این گام باید همه لباس‌هایی که حس می‌کنید به درد شما نمی‌خورند و با مراحلی که در ابتدای مقاله به شما گفتیم هم‌خوانی ندارد، کنار بگذارید.

اگر تعداد لباس‌های موجود در کمد لباس شما به شدت کاهش یافت، نیاز دارید که خرید کنید. باز هم توصیه می‌کنیم فقط لباس‌هایی که حس راحتی و خوب به شما می‌دهند نگاه‌دارید و لباس‌هایی که حس می‌کنید هیچ‌وقت نخواهید پوشید را از کمد لباس‌تان بیرون بکشید.

زمانی که یک‌بار لباس‌های خودتان را به‌صورت کامل بررسی کردید به خودتان خواهید گفت که بله این همان چیزی بود که دنبالش بودم. اگر در مورد بعضی از لباس‌ها شک دارید، آن‌ها را گوشه‌ای بگذارید و مدتی بعد دوباره بررسی کنید که دوست دارید همیشه به تن داشته باشید یا نه.


کمد کپسولی خودتان را تشکیل دهید:
ساختن کمد لباس مینیمال، خرید کردن لباس‌ های جدید نیست. این سبک یعنی عاقلانه خرید کردن. به کمد لباس خودتان دوباره نگاه کنید، جای چه لباسی خالی است؟ اکثر کمدهای لباس مینیمال در نهایت؛ ۲۰ تا ۴۰ نوع لباس، کفش، جواهرات و اکسسوری را در خود جای می‌دهند ولی این یک قانون کلی نیست و لباس‌های شما می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد. هر چیزی را که بر اساس فهرستی که در گام اول تهیه کردید، لازم دارید را بنویسید و فهرست کنید.

یک کمد لباس کلاسیک شامل چه چیزهایی است: یک جفت کفش، دو عدد کیف، دو عدد شلوار، دو عدد دامن، دو عدد کاپشن، سه عدد تی‌شرت، دو عدد پیراهن، سه عدد ژاکت، دو عدد کت. این تعداد می‌تواند کم و زیاد باشد و بر اساس محل زندگی شما تغییر کند، اگر در جای گرمسیری هستید لباس‌های خنک بیشتر کمد را اشغال خواهند کرد و بلعکس. می‌توانید به جای لباس گرم، لباس خنک جایگزین کنید.

قبل از اینکه لیست وسایل مورد نیاز خودتان را بردارید و به خرید بروید بودجه و اولویت‌بندی را فراموش نکنید. آیا به همه لباس‌هایی که در لیست نوشته‌اید، نیاز دارید؟ به جای خریدهای زیاد روی لباسی که راحت و شیک هستند، سرمایه‌گذاری کنید. لباس مد روز چند ماه دیگر از مد خواهد افتاد پس خریدی کنید که برای شما لااقل چند ماه دوام داشته باشد.


پایان.


شاید به آموزش های زیر نیز علاقه مند باشید


جدید ترین آموزش های الگو


نظرات کاربران

 • مشکات
  1 0
  22 مرداد 1398

  با سلام و خسته نباشید ،میشه آموزش دامن پلیسه با الگو رو برامون بزارید با تشکر از شما

  • کاربر مهمان
   1 0
   23 مرداد 1398

   بله حتما

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
مطالعه کن